O neposlušné tramvaji

Bylo nebylo, probíhaly v pátek 27. září 2013 zkušební jízdy na nově zrekonstruovaném úseku tramvajové tratě mezi Střešovicemi a Dejvicemi, u křižovatky Prašný most. Dělaly se samozřejmě za bílého dne, ostatně, svůj rodinný domek člověk taky kolauduje za dne, aby na všechno dobře viděl. Soupravy bylo nutné odněkud zavážet a pak s nimi zatahovat zpět. Je to normální praxe všude v civilizovaném světě. Stalo se něco, co se sice stává, ale nikdo to nevidí rád. Tramvaj vykolejila. Během několika desítek minut byl webový profil Prahy 6, který o této zajímavosti informoval, plný milých vzkazů.

  • kdo to zfušoval ? Kdo je odpovedny za spatne odvedenou praci a co s tim budete delat, ptam se? Doufsm ze to jen tak neprojde tem kdo to odflakli….
  • Tak to funguje, kdyz se vsechno dohazuje kamaradickum …
  • Jestli si všichni necháte pořád všechno líbit nikdy se tady nic nezmění. Žádajte reklamaci a výraznou slevu za tuto velkou chybu .
  • Nikdo se tu ale nebaví o všech kolaudacích ale konkretne o této kolaudaci ktera byla spackana a zase takové zdržení by to nebylo počkat jeden den. Uzavírka trva stejně už dost dlouho a o jeden den by se doopravdy asi nezblaznila.

Vykolejená tramvaj na křižovatce. Bohužel na jiné, než si někteří občané myslí.

Soudci z lidu pozapomněli na ten fakt, který možná není na první zcela zřejmý. Tramvaj vykolejila v sousední křižovatce, kde se žádné práce nedělaly. Příčina může být různá. V křižovatce jsou malé poloměry oblouků, proto možná zcela nevyhovují typu soupravy použité při zkoušce. Řidič se mohl snažit rychle opustit jízdní pruhy, aby neblokoval dopravu, a neštěstí bylo hotové. Mohly být nečistoty v kolejovém žlábku. Mohla to být jiná, zcela objektivní příčina. Stalo se. Nikomu se nic nestalo, jen se zablokovala doprava a novináři měli o čem psát. A lidé si měli na co stěžovat.

Jen kdyby aspoň volili trochu jinou rétoriku. Nikdo si neověří fakta, ale všichni vědí, že by měli někoho potrestat, vzít mu peníze, zavřít. Nemám nijak dobrý pocit z toho, co se v téhle zemi v poslední době děje. Pod rouškou jakési pozitivní evoluce se čím dál víc posouváme do roviny, kdy pomlouváme a trestáme schopné a pracovité lidi pro uspokojení svého pocitu, jak čistíme zemi od korupce. Která ale ani trochu nemizí.

To není v prdeli. To je v lidech.

Podzim v Kamenici

Českokrumlovský podzim

Cesta do Kájova

Zlatá Koruna

Eisenstraße – Ybbstal

Admont