Pod beraní hlavou

V první polovině roku jsem uzavřel několik dlouho rozdělaných věcí, a zároveň jsem i něco dalšího načal. Během mezidobí nastala chvíle, kdy mne přepadla nálada bilancovat. Uvědomil jsem si, že můj osobní web už dlouho stagnuje v podobě, která se tváří jinak, než věci ve skutečnosti jsou. Dokud jsem potřeboval podporovat živnost, orientoval jsem se primárně na propagaci práce a web byl viditelný hlavně skrze reference. Jenže pár let nazpět jsem začal studovat a studijní povinnosti začaly vytlačovat ty soukromě pracovní.

Uzrávalo to ve mne pár týdnů, až jsem přistoupil od teorie k praxi. Změnil jsem vizuál, upravil a zjednodušil strukturu a především, odstranil jsem dřevní historii svého virtuálního života. Až na několik drobných výjimek, vše, co bylo před rokem 2012 je odtud pryč. Díky tomu je web přehlednější a jeho obsah více konzistentní. Neznamená to ale, že bych snad chtěl dělat tlustou čáru za svou minulostí. Fotografuji stále i komerčně, a nemíním na tom nic měnit. Jen si chci pečlivě vybírat zakázky. A o webech to platí stejně.

Layout webu je minimalistický, tvořený pouze základní responzivní strukturou a tlumeným barevným schématem. O to více pracuje s fotografiemi, které se stávají součástí vizuálu. Cílem by měl být přehledný, nekomplikovaný web, umožňující rychlý přístup k tomu, co chci předat dál. Zda se tento záměr povedl, nebo ne, ukáže čas.

Každá nová změna by měla mít symbol. Kdysi v dobách, kdy byl internet ještě mladý, jsem své grafické práce dělal pod značkou, odvozenou od mého znamení zvěrokruhu. Byl to kaligrafický symbol beraní hlavy jako ikona hvězdného tvrdohlavce. Nový doba žádá nové symboly, nelze dvakrát vstoupit do stejné řeky. Web měl původně střežit beran nový, stylizovaný do tvarované vlnovky. Ale nakonec jsem podobné myšlenky opustil zcela.

Děkuji Vám, jestli sem občas najdete cestu. Snad Vás moje snímky zaujmou a potěší.

Menu